Papa Françesku bën thirrje për paqe: Zemrat tona janë të mbushura me frikë dhe ankth

17 Prill, 2022 - 2:54 pm

Papa Françesku u është drejtuar njerëzve në sheshin Shën Pjetri, e gjatë meshës së tij të Pashkave ka mbajtur edhe një fjalim, përcjell KultPlus.

Papa u ka kërkuar liderëve botërorë të dëgjojnë lutjen e popullit për paqe në Ukrainë.

“Ne kemi parë shumë gjak, shumë dhunë. Zemrat tona gjithashtu janë mbushur me frikë dhe ankth”, shtoi Papa teksa jepte bekimin e tij vjetor të Pashkëve.

Ukraina u “sprovua shumë nga dhuna dhe shkatërrimi i luftës mizore dhe të pakuptimtë në të cilën u detyrua që të merrte pjesë”, shtoi ai në meshën e tij të parë të Pashkëve që nga viti 2019 që u mbajt fizikisht për herë të parë që nga viti 2019. /KultPlus.com

Të ngjajshme