Paris, protestohet kundër dhunës ndaj grave

23 Nëntor, 2019 - 10:24 pm

Në Paris sot kanë protestuar rreth 50 mijë njerëz kundër dhunës në familje dhe ndaj grave.

Sipas statistikave të fundit, besohet se vetëm gjatë këtij viti, mbi 130 gra janë vrarë nga partnerët ose ish-partnerët e tyre, shkruan Reuters.

Në Paris, kryesisht gratë aktiviste kanë protestuar duke mbajtur në duar pankarta me ngjyrë vjollce, ku ishin të shkruara emrat e viktimave të dhunës në familje. Klan Kosova / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme