Pas dy dekadash, sot ka filluar regjistrimi i popullsisë shqiptare në Serbi

1 Tetor, 2022 - 11:45 pm

Sot ka filluar regjistrimi i popullsisë shqiptare në Serbi, dhe do të vazhdojë deri më 31 tetor të këtij viti.

Shqiptarët e Preshevës, Bujanocit, Medvegjës dhe më gjerë, për herë të parë pas dy dekadave do të regjistrohen.

Këto janë gjërat e rëndësishme që duhet t’i dini. /KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme