Pas suksesit të filmit ‘Zgjoi’ reagon Dua Lipa, fton fansat e saj ta shikojnë atë

6 Shkurt, 2021 - 9:25 pm

Suksesit i madh i filmit ‘Zgjoi’ nuk kaloi pa u vënë re nga këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa. Ajo në një postim në rrjetet sociale ka shprehur krenarinë e saj për këtë sukses, shkruan KultPlus

Filmi kosovar ‘Hive’(Zgjoi) ka shënuar sukses të jashtëzakonshëm në festivalin prestigjioz të filmit ‘Sundance’.

“Zgjoi” ka shënuar historinë në festival, duke rrëmbyer tri çmimet kryesore të këtij festivali.

Filmi ka fituar trofeun për “Filmin më të mirë”, “Regjinë më të mirë” si dhe “Çmimin e publikut”, në festivalin e SHBA-së.

Këtij suksesi iu gëzua mjaft shumë edhe ‘fenomeni’ shqiptar Dua Lipa e cila postoi në rrjete sociale për të.

Në një postim në Instagram Story Lipa shkroi fjalë të mira për filmin teksa ftoi ndjekësit e saj ta shikojnë atë.

“ZGJOI!!! Shkruar dhe drejtuar nga Blerta Basholli nga Kosova e cila ka fituar çmime në Sundance! “Filmin më të mirë”, “Regjinë më të mirë” si dhe “Çmimin e publikut”. Ndihem aq krenare!!!! Nëse keni mundësi ju lutem shikojeni”, ka shkruar ajo në një storie të postuar në Instagram.

“Zgjoi“ është bashkëprodhim filmik në mes të Kosovës, Zvicrës, Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut, mbështetur nga Qendra Kinematografike e Kosovës, Zyra Federale për Kulturë FOC dhe Cinéforom (Zvicërr), Agjencia e Filmit e Maqedonisë së Veriut dhe Qendra Kombëtare për Kinematografi (Shqipëri)./KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme