Pas tërmetit Durrësi stoliset për festat e fundvitit

10 Dhjetor, 2019 - 10:27 pm

Durrësi i është kthyer në normalitet dy javë pas tërmetit shkatërrues që tronditi qytetin.

Qendra e qytetit antik dhe rrugët janë zbukuruar me drita duke sjellë një atmosferë  festive.  Në sheshin “Liria” është vendosur Pema e Krishtlindjeve ndërsa në shesh janë vendosur edhe e zbukurime argëtuese për më të vegjlit e qytetit.

Edhe pse atomsfera e këtij viti është më e zymtë se vitet e kaluara, qytetarët e Durrësit vazhdojnë jetën duke u munduar t’i rikthehen normalitetit pas tragjedisë që iu ra për pjesë.

Si Durrësi, ashtu edhe Tirana e zonat e tjera të prkura nga tërmeti u zbukuruan për festat e fundvitit në mënyrë që të lihej pas krahëve tërmeti i 26 nëntorit dhe të vazhdojë jeta. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme