Pas uljes së dënimit të Darko Tasiq, banorët e Krushës nesër protestojnë

2 Dhjetor, 2020 - 6:40 pm

Banorët e Krushës së Madhe dhe të Vogël, por edhe fshatrat përreth nesër do ta mbajnë një protestë para Pallatit të Drejtësisë në Prishtinë.

Kjo protestë sipas organizatorëve vjen me thirrjen “Duam Drejtësi”, në shenjë revolte të uljes së dënimit ndaj kriminelit serb Darko Tasiq.

“Kjo, për arsye të uljes përgjysmë të dënimit ndaj kriminelit serb Darko Tasiq njëri nga kriminelët e luftës, përgjegjës për vrasjen, djegien dhe hedhjen në lumin Drini i Dardhë të familjarëve tanë të cilët ishin mbledhur nëpër fshat dhe me kamion ishin dërguar tek lumi Dri në Krushë të Vogël”, thuhet në njoftim.

Nisja do të bëhet në ora 09:00 tek rrethi me autobus dhe me makina private.

Protesta do të nis në orën 11:00./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme