Pema e Krishtlindjeve e princit Charles me një dedikim të veçantë për mbretëreshën

23 Dhjetor, 2020 - 11:08 pm

Princi Charles dhe bashkëshortja e tij dukesha Camilla këtë vit do t’i kalojnë Krishtlindjet larg anëtarëve të tjerë të familjes mbretërore, por dekorimet e tyre për festën nderojnë një traditë familjare, sipas “VanityFair”.

Në fillim të këtij muaji, mbretëresha Elizabeth II humbi qenin e saj të dytë, një dorgi me emrin Vulcan, pas vdekjes së korgit të saj të fundit, Willow, në vitin 2018, kështu që tani monarkja nuk ka më asnjë nga racat që ajo bëri të famshme.

Por gjatë mesazhit të princit Charles për Krishtlindje, këtë javë, pamjet treguan se trashëgimia e korgis-ave të saj jeton ende, të paktën në një vend: në pemën e Krishtlindjes në Highgrove House.

Në pemën pas princit u vu re një zbukurim korgi, së bashku me një gotë shampanjë dhe një dre./ atsh/ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme