‘Për aq kohë sa e dini, meshkujt janë si fëmijët, ju dini gjithçka’

7 Qershor, 2021 - 8:55 pm

Ajo ka qenë një nga emrat më të rëndësishëm të modës. Stilistja Coco Chanel nuk kujtohet vetëm për stilimet e saj por edhe për këshillat dhe shprehjet e ndryshme që frymëzojnë femrat.

Më poshtë po ju lsitojmë disa nga këshillat e saj:

Stolitë, çfarë shkence në vete! Bukuria, çfarë arme e fortë! Modestia, çfarë elegance!  

Një femër duhet të jetë dy gjëra: e stilit të lartë dhe e shkëlqyer.  

Ngjyra më e mirë në botë është ajo që të përshtatet më së miri në trup.  

Mos harxhoni kohë duke trokitur në mur, duke shpresuar ta shndërroni në një derë.  

Eleganca nuk ka të bëjë me veshjen e një fustani të ri.  

Një femër që shkurton flokët e saj, është e prirur të bëjë ndryshime në jetë.  

Për t’u bërë e pazëvendësueshme, duhet të jeni gjithmonë ndryshe.  

Jeta ime nuk më kënaqi mua, kështu që e krijova vet botën time në të.  

Për aq kohë sa e dini, meshkujt janë si fëmijët, ju dini gjithçka!  

Thjeshtësia është çelësi i hijeshisë së vërtetë.  

Një femër mund të jetë e veshur tepër, por asnjëherë shumë elegante.  

Një femër që nuk parfumoset, nuk ka të ardhme.  

Mund të jesh e mrekullueshme në të tridhjetat, magjepsëse në të dyzetat, dhe e parrezistueshme përgjatë tërë jetës.  

Moda ndryshon, por stili qëndron gjithmonë./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme