Për herë të tretë, Rrahman Jasharaj rizgjedhet si kryetar i Sindikatës së Arsimit

2 Prill, 2022 - 6:15 pm

Rrahman Jasharaj është rizgjedhur kryetar i Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Kulturës e Kosovës (SBAShK).

Zgjedhja e tij është bërë me 121 vota.

Kundërkandidat i Jasharit ishte Emrush Ahmeti.

Ky është mandati i tretë që Rrahman Jasharaj do të jetë në krye të kësaj sindikate. /KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme