Përfundon Evropiani i xhudos, Kosova në vendin e parë

18 Prill, 2021 - 7:42 pm

Xhudistët kosovarë tashmë kanë arritur një sukses të jashtëzakonshëm duke bërë që Kosova të jetë përfaqësuesja më e suksesshme në Evropianin që të dielën përfundoi në Lisbonë të Portugalisë, shkruan KultPlus.

Kjo është e bërë e ditur nga vetë Driton Kuka nëpërmjet një postimi në Facebook i cili krahas fotos në të cilën Kosovës është në krye të listës, ka shkruar se nuk ka se çka të flas më shumë se kaq.

Bac u kry …. Kosova mbi të gjitha 🇽🇰 Çka të flas më shumë! Kështu përfundoj Evropiani i xhudos #krenar #proudcoach

Posted by Driton Toni Kuka on Sunday, April 18, 2021

Në këtë kampionat xudistët nga Kosova kaë fituar dy medalje të arta, një të bronztë dhe dy vende të pesta.

Pas Kosovës, e dyta renditet Turqia, Franca e treta, Gjeorgjia e katërta dhe Holanda e pesta.

Top 10-shën e mbyllin, Rusia, Italia, Sllovenia, Belgjika dhe Portugalia./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme