займ на карту онлайн потребительский кредит

Përfundon mbledhja e Hotit, propozohen tri modalitete për rihapjen e shkollave

11 Gusht, 2020 - 5:00 pm

Ka përfunduar mbledhja mes kryeministrit Avdullah Hoti me ministrin e Arsimit Ramë Likaj, atë të Shëndetësisë Armend Zemaj dhe kryetarin e Asociocionit të Komunave, Sazan Ibrahimi.

Ky i fundit për klankosova.tv tha se sa i përket rihapjes së shkollave komunat kanë propozuar tri modalitete.

“Komunat do të kenë vendimmarrje për zbatimin e tri modaliteteve: I pari që të fillohet mësimi në shkolla; i dyti që varësisht prej situatës të mbahet mësimi në distancë dhe i treti që të mbahet mësimi online”, tha ai.

Komunat kërkuan nga Qeveria që këto rekomandime të kthehen në vendime në mënyrë që komunat të bëhen gati për fillimin e mësimi.

Të ngjajshme