Përparim Rama, arkitekti i njohur nga Londra, kandidat për Kryetar të Prishtinës

20 Maj, 2021 - 4:22 pm

Arkitekti me famë botërore nga Londra, Përparim Rama, pritet të jetë kandidat i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) për kryetar të komunës së Prishtinës, transmeton KultPlus.

Gazeta Express ka bërë të ditur se Rama është i përzgjedhuri i partisë së Lumir Abdixhikut për të parin e Prishtinës.

Përparim Rama ka lindur në Prishtinë dhe ka fituar edhe çmime botërore në arkitekturë. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme