Përparim Rama: Sot, Prishtinës iu shua një dritë që përgjatë njëzet viteve ka rrezatuar pa u ndalur

23 Qershor, 2022 - 2:46 pm

Sot, arti në Kosovë mori lajmin e trishtë për vdekjen e producentes kosovare, Vjosa Berisha, përcjell KultPlus.

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama, në një postim në Facebook shkroi se sot Prishtinës iu  shua një dritë që përgjatë njëzet viteve pa u ndalur, ka rrezatuar aq shndritshëm në skenën kulturore e kinematografike në vend me punën, profesionalizmin dhe energjinë e saj të pashoq.

Postimi i plotë i kryetarit Rama:

Vjosa e Prishtinës!

Sot, Prishtinës iu shua një dritë që përgjatë njëzet viteve pa u ndalur, ka rrezatuar aq shndritshëm në skenën kulturore e kinematografike në vend me punën, profesionalizmin dhe energjinë e saj të pashoq.

Sot, ndjehemi më të varfër pa miken tonë të mrekullueshme, Vjosën, që nga zemra i dha kryeqytetit aq shumë kreativitet e energji pozitive.

I bashkohem me pikëllim të thellë dhimbjes së familjes Berisha dhe Istrefi në këtë humbje të madhe./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme