Përurohen pesë njësi të këndeve “Te Pema”

22 Gusht, 2019 - 1:31 pm

Projekti “TE Pema” është një projekt që u vlerësua shumë i rëndësishëm për Prishtinën dhe qytetarët e vet, si inovacion për pastrimin e ajrit, shkruan KultPlus.

Komuna e Prishtinës në bashkëpunim me ICK – Inovation Centre Kosovo sot përuruan pesë njësi shtesë të këndeve “Te Pema” në sheshin Zahir Pajaziti.

‘Te Pema’ është pjesë e inkubatorit të Inovation Centre Kosova i cili ka për qëllim vetëdijesimin dhe përmirësimin e cilësisë së ajrit. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme