“Pjeshka Festival” mbërrin për herë të parë në Shqipëri

26 Korrik, 2019 - 5:00 pm

Stina e verës sjell larmi festivalesh apo aktivitetesh, të cilat bëhen akoma dhe më shumë domethënëse kur zhvillohen në bregdet.

“Pjeshka Elektronik Muzikë Festival” do të mbahet për herë të parë në Shëngjin në datat 2, 3 dhe 4 gusht, ku do të marrin pjesë 20 artistë shqiptarë dhe të huaj, pra një përzierje të mirë të DJ-ve kombëtar, ndërkombëtar.

Festivali do të organizohet përgjatë 3 ditëve dhe 2 netëve në mes të një zone plazhesh në Detin Adriatik.

Në këtë festival, muzika, arti dhe kultura janë të lidhura ngushtë me njëra-tjetrën për të krijuar një atmosferë dhe eksperiencë të paharrueshme. /KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme