U mbajt koncerti “Diaspora Artistike dhe Shkencore – SHBA”

8 Shtator, 2019 - 8:45 pm

Me iniciativën dhe mbështetjen e Ministrit të Shtetit dhe Diasporës, Pandeli Majko, si dhe Akademisë së Shkencave të Shqipërisë po mbahet koncerti “Diaspora Artistike dhe Shkencore-SHBA”, shkruan KultPlus.com

“Po ndodh / Koncerti “Diaspora Artistike dhe Shkencore – SHBA”, aktivitet i organizuar nga Akademia e Shkencave të Shqipërisë dhe Ministri i Shtetit për Diasporën, me pjesëmarrjen e pianistit Redi Llupa dhe violonçelistit argjentinas Juan Sebastian Delgado”, ka shkruar Ministri Majko në Facebook.

Të fundit

Të ngjajshme