Policia kthen qytetarët që mësynë xhamitë për falje të Kurban Bajramit

31 Korrik, 2020 - 8:59 am

Me vendim të Qeverisë së Kosovës dhe Bashkësisë Islame të Kosovës, sot nuk është falur Kurban Bajrami.

Vendimi është marrë si masë për mospërhapjen e mëtutjeshme të pandemisë COVID-19.

Por disa qytetarë mësynë xhamitë të premten në mëngjes, ku u pritën nga Policia dhe u kthyen pas. / KultPlus.com

Të ngjajshme