Presidenti i Maltës pritet me ceremoni shtetërore nga presidentja Osmani

23 Tetor, 2022 - 10:30 am

Presidenti i Maltës, George Vella, është duke qëndruar për vizitë në Kosovë.

Ai sot është pritur me ceremoni shtetërore nga presidentja Vjosa Osmani.

Pas takimit, Vella dhe Osmani do të mbajnë konferencë për media.

Vella sot do të takohet edhe me kryetarin e Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme