Presidenti Ronald Regan dhe Nënë Tereza në vitin 1986 (FOTO)

5 Qershor, 2023 - 7:31 pm

Sot janë bërë 19 vite nga vdekja e ish-presidentit të SHBA-vë, Ronald Reagan, përcjell KultPlus.

KultPlus e kujton presidentin e 40-të të ShBA-ve me një fotografi të tij bashkë me Nënë Terezën të realizuar më 13 qershor të vitit 1986.

Në këtë fotografi shihet ish-Presidenti i Kombeve të Bashkuara të Amerikës, Ronald Regan duke qeshur së bashku me Nënë Terezën dhe Motrën Frederik, ndërsa të tre takohen në Shtëpinë e Bardhë.

Nënë Tereza u dekorua me Medaljen e Lirisë nga Presidenti Regan dhe mori titullin qytetare nderi amerikane nga Presidenti Klinton në vitin 1996./ KultPlus.com

Të ngjajshme