Osmani: Enver Maloku ishte atdhetari e jokonformisti, të cilit i detyrohemi deri në zbardhjen e vrasjes së tij

11 Janar, 2022 - 5:31 pm

Presidentja Vjosa Osmani sot ka përkujtuar gazetarin Enver Maloku i cili vdiq 23 vjet më parë, përcjell KultPlus.

“Ai ra për të vërtetën, ndërkaq ne na duhet e vërteta si një shpagim ndaj mundit të tij, kontributit dhe përkushtimit”, ka shkruar Osmani.

KultPlus ju sjell postimin e plotë të saj:

Fjala e lirë dhe e vërteta, gjithnjë ishin përkushtim i gazetarit e atdhetarit, Enver Maloku, i cili u shua 23-vjet më parë.

Më tepër se dy dekada më parë pushoi përgjithmonë fjala e lirë e njeriut të fjalës, i cili e drejtoi Qendrën për Informim të Kosovës.

Ai ra për të vërtetën, ndërkaq ne na duhet e vërteta si një shpagim ndaj mundit të tij, kontributit dhe përkushtimit.
Enver Maloku ishte zëri i të vërtetës, atdhetari e jokonformisti, të cilit i detyrohemi deri në zbardhjen e vrasjes së tij!

I përjetshëm mbetet kujtimi për të. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme