Presidentja Osmani: Këto akte të papranueshme dhune duhet të dënohen nga të gjithë

29 Maj, 2023 - 8:31 pm

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani ka reaguar pas sulmeve në Veri të Mitrovicës, ku janë sulmuar policia e Kosovës, oficerët e KFOR-it dhe gazetarët, shkruan KultPlus.

Presidentja Osmani përmes një postimi në Twitter, ka thënë se ata që zbatojnë urdhrat e Vuçiqit për destabilizimin e veriut të Kosovës, duhet të përballen me drejtësinë.

”Strukturat ilegale serbe të kthyera në banda kriminale kanë sulmuar policinë e Kosovës, oficerët e KFOR-it dhe gazetarët. Këto akte të papranueshme dhune duhet të dënohen nga të gjithë. Ata që zbatojnë urdhrat e Vuçiqit për destabilizimin e veriut të Kosovës, duhet të përballen me drejtësinë”, ka shkruar Osmani në Twitter./KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme