Presidentja Osmani mirëpret sanksionet e SHBA-ve ndaj grupit të krimit të organizuar në veri të Kosovës

8 Dhjetor, 2021 - 6:00 pm

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka mirëpritur sanskionet e SHBA-ve ndaj Veselinoviqit dhe grupit të tij të krimit të organizuar transnacional në veri të Kosovës përcjell KultPlus.

Ajo përmes një postimi në Tëitter  thotë se institucionet e Kosovës janë plotësisht të përkushtuara ndaj sundimit të ligjit dhe do të bashkëpunojnë me SHBA-të kundër grupeve të tilla kriminale.

“I mirëpres sanksionet e SHBA-ve ndaj Veselinoviqit dhe grupit të tij të krimit të organizuar transnacional në veri të Kosovës. Institucionet e Kosovës janë plotësisht të përkushtuara ndaj sundimit të ligjit dhe do të bashkëpunojnë me SHBA-të për të siguruar që rajoni ynë të mos bëhet një parajsë e sigurt për grupe të tilla kriminale.”- ka shkruar Osmani./KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme