Presidentja Osmani ndërpret vizitën në Nju Jork për shkak të zhvillimeve në veri

25 Shtator, 2021 - 10:00 pm

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka ndërprerë vizitën e saj në Nju Jork dhe është nisur për në Prishtinë për shkak të zhvillimeve në veri të vendit, përcjell KultPlus.

Njoftimin e ka bërë këshilltari politik i presidentes Osmani, Bekim Kupina, përmes një postimi në Facebook.

“Zyra e Presidentes së Republikës së Kosovës demanton raportimet se delegacioni përcjellës i Presidentes në Nju Jork ishte i madh. Presidentja ka udhëtuar për javën e nivelit të lartë të Asamblesë së Përgjithshme me vetëm 4 anëtarë të kabinetit të saj” -shton tutje këshilltari Kupina./KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme