Presidentja Osmani në Austri, diskuton me të rinjtë për rrugën e Kosovës drejt pavarësisë

28 Gusht, 2023 - 3:06 pm

Presidentja Vjosa Osmani ka zhvilluar një diskutim me të rinjtë nga e mbarë bota.

Ky diskutim u bë në margjinat e edicionit të sivjetëm të Forumit Evropian “Alpbach 2023” që po mbahet në Austri, transmeton Klankosova.tv.

“Një diskutim i gjallë dhe tërheqës këtë mëngjes me të rinj nga e gjithë bota në #EFA2023!. Biseduam për rrugën e Kosovës drejt lirisë dhe pavarësisë dhe përpjekjet tona sot si një demokraci e lulëzuar e përkushtuar ndaj integrimeve euroatlantike”, shkruan ajo në rrjetet sociale./KlanKosova/KultPlus.com

Të ngjajshme