Presidentja Osmani nënshkruan ‘Librin e Ngushëllimeve’, shpreh edhe një herë dhimbjen për vdekjen e Mbretëreshës Elizabeth II

13 Shtator, 2022 - 6:10 pm

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani së fundmi ka nënshkruar Librin e Ngushëllimeve në Ambasadën Britanike në Prishtinë, në kuadër të vdekjes së Mbretëreshës Elizabeth II, përcjell KultPlus.

Më poshtë gjeni postimin e saj të plotë:

Sot kam nënshkruar Librin e Ngushëllimeve në
@UKinKosovo
për të shprehur edhe një herë dhimbjen tonë të thellë për ndarjen nga jeta të Madhërisë së Saj Mbretëreshës Elizabeth II.

Mbretërimi historik i Madhërisë së saj dhe shërbimi i jashtëzakonshëm publik gjatë jetës së saj është një frymëzim për të gjithë ne. / KultPlus.com

Të ngjajshme