Presidentja Osmani: Sulmi me minahedhës në Tregun e Mitrovicës 23 vjet më parë, shpërfaq barbarinë e regjimit gjenocidal serb

13 Mars, 2022 - 2:01 pm

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka kujtuar sulmin me minahedhës në Tregun e Mitrovicës 23-vjet më parë.

Në vijim gjeni të plotë postimin e Presidentes Osmani: 

Sulmi me minahedhës në Tregun e Mitrovicës 23-vjet më parë, shpërfaqë barbarinë e regjimit gjenocidal serb, i cili ia mori jetën gjashtë qytetarëve dhe la të plagosur 128 të tjerë.

Në këtë përvjetor, nderojmë kujtimin për të vrarët dhe riafirmojmë nevojën për drejtësi. Respekti më i madh ndaj atyre që u vranë dhe atyre që jetojnë më traumat nga ky akt është vendosja e drejtësisë.

I përjetshëm qoftë kujtimi për të vrarët në Tregun e Mitrovicës!/ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme