Presidentja Osmani takohet me Blinken: Diskutim i rëndësishëm

20 Shtator, 2023 - 6:27 pm

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, në kuadër të vizitës në New York ka takuar Sekretarin amerikan të Shtetit, Antony Blinken.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Presidentja Osmani ka treguar se me Blinken kanë diskutuar për të ardhmen euroatlantike të Kosovës, fuqizimin ndërkombëtar të vendit tonë, stabilitetetin në rajon, si dhe rëndësinë e bashkërendimit me aleatët.

”Lidhja me ShBA-të është ekzistenciale dhe e pashkëputshme”, ka shkruar Osmani./21Media/KultPlus.com

Të ngjajshme