Presidentja Osmani uron Mbretëreshën Elizabeth në shënimin e 70 vjetorit në fronin e Mbretërisë së Bashkuar

6 Shkurt, 2022 - 8:07 pm

Sot, Mbretëresha Elizabeth shënon 70-vjetorin në fronin e Mbretërisë e Bashkuar.

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, përmes një postimi në Twitter ka uruar mbretëreshën Elizabeth duke e cilësuar kontributin e saj si një  frymëzim, përcjell KultPlus.

Sot Flamuri i Britanisë së Madhe feston 70-vjetorin e shërbimit të Mbretëreshës për popullin e Mbretërisë së Bashkuar dhe Komonuelthit.
Përkushtimi historik i Madhërisë së saj, kontributi dhe shërbimi ndaj popullit dhe vendit të saj është i jashtëzakonshëm dhe një frymëzim.”- ka shkruar presidentja Osmani./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme