Presidentja Osmani: USAID-i ka kontribuar me mbi 73 milionë dollarë mbështetje financiare

5 Dhjetor, 2022 - 5:00 pm

Presidentja Osmani ka pritur në takim delegacionin e Shteteve të Bashkuara, të udhëhequr nga Ndihmës Administratorja e USAID-it, Erin McKee, përcjell KultPlus.

“E falënderova ambasadoren McKee, në emër të popullit të Kosovës dhe rikonfirmova se Republika e Kosovës do të mbetet partneri i ngushtë dhe i besueshëm i SHBA-ve”, ka shkruar ajo.

Më poshtë gjeni postimin e plotë të saj:

USAID-i është katalizator i ndryshimit në Kosovë me projektet e shumta në funksion të forcimit të institucioneve, demokratizimit si dhe një ekonomie të qëndrueshme.

Pata kënaqësinë ta pres në takim delegacionin e Shteteve të Bashkuara, të udhëhequr nga Ndihmës Administratorja e USAID-it, Erin McKee. Vetëm gjatë mandatit tim të deritashëm si Presidente e Republikës, USAID-i ka kontribuar me mbi 73 milionë dollarë mbështetje financiare përmes Grantit të Objektivave të Zhvillimit me Shtetet e Bashkuara.

E falënderova ambasadoren McKee, në emër të popullit të Kosovës dhe rikonfirmova se Republika e Kosovës do të mbetet partneri i ngushtë dhe i besueshëm i SHBA-ve. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme