Prezantuesve të CNN-it u kërkohet të reduktojnë konsumimin e alkoolit

30 Nëntor, 2022 - 7:45 pm

Gjiganti amerikan i informacionit, CNN u ka kërkuar prezantuesve të tij të mirënjohur që të reduktojnë konsumin e alkoolit në ambiente të hapura për natën e Vitit të Ri.

Gjatë një takimi në prani të presidentit të ri të kanalit televiziv Chris Licht, ky i fundit vlerësoi se “konsumimi i alkoolit në transmetim live dëmtoi besueshmërinë e ekipeve të CNN dhe respektin e të cilit ai mund të gëzojë te shikuesit”, sipas revistës amerikane ”Variety”.

Vitet e fundit, shikuesit amerikanë janë mësuar të shohin prezantuesit e njohur Anderson Cooper dhe kolegët e tij duke pirë alkool në ”Times Square” të Nju Jorkut, pasi festa e Vitit të Ri ishte në kulmin e saj.

Skena që bënë bujë, që tregonin një Anderson Cooper qesharak ose bashkëprezantuesin e tij Andy Cohen që rrëkëllenin tekila./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme