займ на карту онлайн потребительский кредит

Princi Charles, i infektuar me koronavirus

25 Mars, 2020 - 3:00 pm

Princi Charles ka rezultuar pozitiv në testin e koronavirusit. Mbreti i ardhshëm ka shfaqur simptoma të lehta ditën e dielë dhe ka kryer testin të hënën. Aktualisht gjendja e tij shëndetësore është e mirë dhe princi ndodhet i vetë izoluar në shtëpinë e tyre në Skoci.

Edhe bashkëshortja e tij, dukesha iu nënshtrua testit, por edhe pse ka rezultuar negative po qëndron e vetë izoluar pranë princit Charles.

Eshtë e vështirë të mësohet prej nga u infektua princi, duke marrë parasysh numrin e lartë të takimeve apo daljet në publik të javëve të fundit.

Mjekët mendojnë se ai mund ta ketë marrë virusin që prej datës 13 mars.

Pas këtij lajmi, përfaqësues të pallatit mbretëror bëjnë me dije se mbretëresha Elizabeth është në gjendje të mirë shëndetësore dhe po ndjek këshillat e masat e marra. /KultPlus.com

Të ngjajshme