Princi Harry dhe Meghan Markle nuk do të marrin pjesë në ngjarjen kushtuar Princeshës Diana

11 Tetor, 2021 - 8:24 pm

Princi Harry dhe Meghan Markle nuk do të vizitojnë Londrën këtë javë për të marrë pjesë në një ngjarje për të nderuar Princeshën e ndjerë Diana në Kensington Palace, thotë një burim për ET.

Ngjarja, e cila do të drejtohet nga Princi William, fillimisht ishte planifikuar të zhvillohej në të njëjtën kohë me zbulimin e statujës së Dianës në Pallatin Kensington korrikun e kaluar, në të cilin Harry mori pjesë. Sidoqoftë, për shkak të kufizimeve të COVID-19, ai duhej të shtyhej dhe të zvogëlohej në mënyrë drastike.

Ndërsa Duka dhe Dukesha e Sussex nuk do të jenë të pranishëm, do të ketë disa VIP, duke përfshirë mikun e Dianës, Sir Elton John, anëtarët e familjes Spencer dhe donatorët që ndihmuan financimin e statujës.

Në korrik, Harry dhe William zbuluan statujën e nënës së tyre së bashku, në Kopshtin e Fundosur në Pallatin Kensington.
Marrëdhënia e Harry me familjen e tij mbetet e tensionuar pasi ai zyrtarisht dha dorëheqje si anëtar i lartë i familjes mbretërore në fillim të këtij viti./KultPlus.com

Të ngjajshme