Princi Harry kritikon mënyrën se si ai u rrit nga babai i tij

14 Maj, 2021 - 3:01 pm

Duka i Sussex duket se kritikon mënyrën e rritjes së tij nga Princi Charles, duke diskutuar mbi “dhimbjen dhe vuajtjet gjenetike” në familjen mbretërore dhe duke theksuar se ai donte të “thyej ciklin” për fëmijët e tij, shkruan The Guardian.

Duke diskutuar fëmijërinë e tij, Harry tha: Nuk ka faj. Unë nuk mendoj se duhet të tregojmë gishtin ose të fajësojmë askënd, por sigurisht kur bëhet fjalë për prindërit, nëse kam përjetuar një formë të dhimbjes ose vuajtjes për shkak të dhimbjes ose vuajtjes që mbase babai im ose prindërit e mi kishin pësuar. Do të sigurohem që do ta thyej atë cikël në mënyrë që të mos e kaloj, në thelb, transmeton lajmi.net.

“Ashtë shumë dhimbje dhe vuajtje gjenetike që kalon gjithsesi kështu që ne si prindër duhet të bëjmë më shumë që të mundemi për të provuar dhe thënë: ‘Ju e dini çfarë, që më ndodhi, unë do të sigurohem që jo’ të ndodhë me ty. ‘”

Ai tha se në të 20-tat e tij, ai e kuptoi se nuk e donte “punën” mbretërore, pasi kishte parë atë që i bëri nënës së tij, Princeshës Diana.

Ai tha se ishte detyruar të “buzëqeshë dhe ta durojë atë”, por shtoi: “Unë kam parë pas perdes, kam parë modelin e biznesit, unë e di se si funksionon ky operacion dhe si funksionon. Nuk dua të jem pjesë e kësaj.

“Është një përzierje e të qenit në The Truman Show dhe të qenit në kopshtin zoologjik.”

Truman Show është një film satirik i vitit 1998 me protagonist Jim Carrey, ku personazhi kryesor bëhet i vetëdijshëm se ai është fshehurazi ylli i shfaqjes televizive të hitit ndërkombëtar. /KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme