Prishtina organizon panairin më të madh për studime në universitetet më të mira në botë

2 Tetor, 2022 - 10:00 pm

Prishtina do të organizojë panairin më të madh për studime në universitetet më të mira në botë, shkruan KultPlus.

Nënkryetarja e Kryeqytetit, Donjeta Sahatçiu, ka bërë të ditur lajmin përmes një postimi në “Facebook”.

Ajo ka thënë se sa më shumë mundësi shkollimi, aq më tepër rini e përgatitur për Kosovën tonë.

“Ftoj vajzat e djemtë të interesuar për studime bachelor dhe master që të shfrytëzojnë mundësinë të takojnë përfaqësues nga shkollat më të mira vendore dhe të huaja dhe të marrin këshilla për përgatitje të aplikimeve në panairin më të madh të edukimit nga Wiseword Kosova. Ngjarja do të zhvillohet të hënën dhe të martën (3, 4 tetor) me fillim nga ora 10:00-19:00 në Hotel Sirius, Prishtinë.

Regjistrohuni, duke klikuar në këtë link, merreni pasaportën dhe listën e notave me vete për aplikim të shpejtë. /KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme