Prishtinasit i këndojnë qytetit nga ballkonet në natën e parë të karantinës

12 Prill, 2020 - 8:36 pm

Qytetarë të shumtë në Prishtinë kanë zgjedhur që t’i këndojnë qytetit të tyre në natën e parë të karantinës.

Kryeqyteti u fut në karantinë mbrëmë dhe që nga ora 17:00 e ditës së sotme askush pa leje speciale nuk mund të hyjë apo të dalë nga Prishtina.

Në lagjen e ‘Muhaxherëve’ në Prishtinë janë dëgjuar këngë nga banorët të cilët kishin dalë në ballkonet e tyre.

Në Prishtinë janë konfirmuar 47 pozitive me Covid-19. Gazeta Ekspress / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme