Producentët e Drag Race po krijojnë një show të ngjajshëm me Eurovision

28 Shkurt, 2021 - 7:57 pm

Nëse Drag Race UK, Drag Race i Kanadasë, Drag Race Thailand, Drag Race España dhe Drag Race Doën Under nuk ishin të mjaftueshme.

World of Wonder, kompania e prodhimit prapa RuPaul’s Drag Race, ka njoftuar se po punon në një konkurs të ri të drag queen.

Mbretëresha e Universit është planifikuar si një “konkurs këndimi si asnjë tjetër”, me Drag Queens nga e gjithë bota që garojnë për një çmim të madh.

Pa dyshim, e gjithë kjo tingëllon si një version i barabartë i Eurovision, duke premtuar “taka të lartë, oktavë të lartë, shumë make up” dhe “konkurrencë ” që “do të fryjë parukën tuaj”, thuhet në njoftim.

Së bashku me këtë lajm, Paramount + ka njoftuar se sezoni i ardhshëm gjashtë të Drag Race të RuPaul’s All Stars do të shfaqen në transmetues – megjithëse ende nuk është konfirmuar nëse do të transmetohet në VH1 si sezonin e kaluar./ KultPlus.com

Të ngjajshme