Pylli i mahnitshëm të cilin me miliona flutura e vizitojnë çdo vit (VIDEO)

2 Shkurt, 2020 - 10:30 pm

Migrimi më i madh i insekteve në botë, ndodh në pyjet e Meksikës ku me miliona flutura emigrojnë aty nga Shtetet e Bashkuara dhe Kanada, shkruan KultPlus.

Këto flutura pushtojnë anë e mbanë pyjet dhe qëndrojnë në pemët dhe bimësitë e ndryshme pasi që udhëtojnë mijëra milje gjatë migrimit të tyre nga shtete të ndryshme.

Më poshtë mund të shihni një video nga Great Big Story, ku shihen miliona flutura te kapura në pemë. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme