‘Qendra Rinore’ në Kamenicë në gjendje të mjerueshme (FOTO)

30 Qershor, 2020 - 11:21 am

Fotografitë: Arian Mavriqi

“Qendra Rinore” në Kamenicë, aty ku do të duhej që të rinjtë e këtij vendi të zhvillonin aktivitete të ndryshme, vazhdon të jetë në gjendje të mjerueshme, shkruan KultPlus.

Në nëntorin e vitit të kaluar, Komuna e Kamenicës ka bërë publike kontratën e nënshkruar në vlerë 74 mijë euro për rinovimin e kësaj Qendre e cila prej disa vitesh nuk është funksionale.

Por, deri më tash ende nuk është ndërmarrë diçka.

Fotografi Arian Mavriqi sot ka sjell disa pamje që shpalosin gjendjen në të cilën është kjo Qendër. Sipas tij në vitin 2013 ky objekt ka qenë në gjendje shumë të mirë, por ky shkatërrim ka ardhur si pasojë e pakujdesisë së njerëzve të këtij vendi.

“Me tu kputë shpirti e met lshu zemra! Në 2013-tën këtë objekt “Qendrën Rinore” në Kamenicë e kemi lonë përfekt, te gatshme për aktivitete rinore, dhe sot futem brenda e shoh në këtë gjendje mjeruese dhe krejt çka më sillej në mendje ishte pyetja: Kafshët kështu nuk do bënin sa të jetë jeta. A i ka mbet more një pikë dinjiteti këtij vendi?”, ka shkruar Mavriqi.

Mbetet të shihet nëse Komuna do të ndërmarrë diçka për funksionalizimin e kësaj Qendre Rinore. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme