Qeni endacak vizitonte përditë dyqanin e Hyundait, birësohet dhe fiton një vend pune

8 Gusht, 2020 - 11:38 pm

Këmbëngulja ua bën vendin e punës. Sidomos, kjo vërehet tek njerëzit.

Kjo ndodhi edhe në Brazil. Një qen, i gjeti vetes një punë e madje u birësua vetëm duke u shfaqur çdo ditë në dyqanet e Hyundait.

Në fillim të këtij viti, stafi i një pike të Hyundait në Brazil, çdo ditë takonte një qen para derës. Fillimit, menduan se ishte diçka e përkohshme, por qenushi, së shpejti do të bëhej miku i tyre i përditshëm.

Me kalimin e kohës, kjo u bë e dukshme – qeni e vizitonte lokalin përditë.

Pronari i kësaj pike vendosi ta punësoj qenin. Madje, i dha edhe kartën e identitetit. Kjo është zemra e madhe e njerëzve!

Në muajin maj, atë e birësuan dhe historia e tij nisi të bëhej virale në rrjetet sociale në fillim të kësaj jave, kur pika zyrtare e Hyundait në Brazil publikoi imazhet e para të qenit në llogarinë e tyre në Instagram. /koha/ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme