Qeveria me masa të reja për kopshtet, gastronominë e fusha tjera

27 Korrik, 2020 - 10:30 pm

Pas rritjes së numrit të rasteve me COVID-19 në Kosovë, Qeveria e Kosovës ka paralajmëruar masa të reja si preventivë në luftimin e coronavirusit.

Telegrafi merr vesh se së shpejti pritet që Qeveria të merr vendime të reja sa i përket kufizimeve, por edhe lirimit të disa masave që prekin fusha të ndryshme.

Njëra nga to është vendosja për hapjen e kopshteve, dhe orari pritet të zgjatet në gastronomi nga 21:00 sa ishte deri më tani e deri në ora 22:30

Telegrafi mëson se do të ketë edhe vendime tjera që priten të publikohen së shpejti, që do të prekin edhe vendime të tjera.

Disa nga vendimet do të hyjnë në fuqi nga nesër, disa të tjera pas dy ditësh. /Telegrafi /KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme