Qytetet e bukura të Shqipërisë në fokusin e fotografit australian Matthew Storer

31 Janar, 2020 - 11:30 am

Bukuritë e shqiptare gjithnjë e më shumë po tërheqin vëmendjen e turistëve dhe fotografëve të huaj.

Qytetet e bukura të Shqipërisë këtë herë vijnë në fokusin e fotografit australian Matthew Storer i cili ka sjell përmes një video vende, peizazhe e disa prej atraksioneve turistike që vendi ynë ofron.

Fotografi australian e nis videon me pamje nga kryeqyteti i Shqipërisë, Tirana, duke vijuar, me Beratin i quajtur ndryshe dhe si qyteti i një mbi një dritareve e për ta mbyllur me Himarën e Vunoin, qytetet të cilat tregojnë bukurinë bregdetare, në jug të vendit.

Shqipëria tashmë është shndërruar në një vend turistik europian ku ofron turizëm gjithëvjetor për shkak të klimës dhe atraksioneve të shumta turistike duke nisur që nga alpet e deri tek bukuritë e vijës bregdetare. /KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme