Rada Trajkoviç: Çdokush nga Kosova, serb apo shqiptar, duhet të krenohet me Dua Lipën

20 Tetor, 2020 - 3:50 pm

Rada Trajkoviç thotë se çdokush në Kosovë duhet të ndihet krenar me suksesin e Dua Lipës.

Ish-deputetja Rada Trajkoviç ka shkruar së fundi lidhur me suksesin e këngëtares shqiptare, Dua Lipa.

Përmes një postimi në Twitter, Trajkoviç thotë se çdokush në Kosovë duhet të krenohet me Duan dhe kjo vjen pas suksesit më të ri të artistes.

“Kushdo nga Kosova – serb apo shqiptar – duhet të jetë krenar për suksesin global të kësaj gruaje të re. Mbresëlënëse!

Vlerësimi i kulturës – qoftë ai i një kishe madhështore apo i një ylli të talentuar të popit – duhet të bashkohet, e jo të na ndajë”, shkruan ajo.

Ky postim i saj vjen pasi Dua Lipa ka shënuar rekordin e ri me 153 milionë këngë të shitura në të gjithë botën, që nga debutimi i saj më 2015, duke u bërë kështu ndër artistet me këngët më të shitura në histori.

Ndryshe, këngëtarja ka nisur punën për projektet e reja muzikore, të cilat fansat e saj mund t’i dëgjojnë shumë shpejt.

Të fundit

Të ngjajshme