Rama i vendosur për shembjen e Teatrit: Një minorancë aktorësh s’mund të na pengojë

24 Korrik, 2019 - 1:25 pm

Kryeministri Edi Rama ka reaguar para pak çastesh për përplasjen e punonjësve të policisë me artistët protestues te Teatri kombëtar.

Në reagimin e tij Rama shprehet i vendosur për vendimin e shembjes së Teatrit Kombëtar dhe rindërtimin e tij sipas planit.

“Asnjë minorancë nuk mund të marrë peng asgjë e askënd në këtë vend.Megjithë respektin për një minorancë aktorësh teatri dhe politikanësh që s’kanë hyrë kurrë në teatër, po janë mësuar të bëjnë teatër me çdo gjë,Teatri i ri Kombëtar do të ndërtohet si plan e përgjegjësi qeverisëse.

Teatrin e ri Kombëtar e kërkon kryeqyteti, vendi, kombi e shumica e komunitetit të artistëve të skenës. Njësoj si Stadiumi i Ri kombëtar ai do të jetë një gur kilometrik në rrugën e Shqipërisë që duam.Kush s’është dakord është i respektuar,po s’ka as mandat as të drejtë të pengojë”, shkruan kryeministri Rama në Twitter. /KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme