Rama paralajmëron mediat: Nëse vazhdoni me lajme të rreme, do të ju mbylli

28 Nëntor, 2019 - 11:49 am

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, ka paralajmëruar të gjitha portalet e kanalet e informimit, që nëse vazhdojnë të publikojnë lajme të rreme, të cilat hapin panik, do ti mbyll ato.

Rama ka bërë të ditur se në kuadër ligjorë të Gjendjes së Jashtëzakonshme, të shpallur në Shqipëri, ai do të jetë i detyruar që me forcë ti mbyll ato, transmeto Koha.net.

“Paralajmëroj për herë të fundit portalet e kanalet e informimit se nê kushtet dhe kuadrin ligjor te Gjendjes së Jashtezakonshme, do jem i detyruar te nderhyj forcerisht per mbylljen e tyre deri ne fund te kesaj faze dramatike, nese vazhdojne me lajme te rreme qe hapin panik!” / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme