Rama pas heqjes kufitare në Morinë: Pushimet e para pa kufi mes Shqipërisë dhe Kosovës

3 Korrik, 2022 - 5:40 pm

Gjatë mbledhjes së mbajtur mes dy qeverive, asaj të Kosovës dhe Shqipërisë, ku është marrë vendim që të hiqet pika kufitare në Morinë për sezonin turistik, shkruan KultPlus.

Turistët tani do ta kenë më lehtë që të udhëtojnë nga Kosova për në Shqipëri dhe anasjelltas, ku nuk pritet që të ketë asap kolona të gjata në kufi.

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka postuar një video në “Facebook” ku ndan periudhat.

Pra, në video shihet se si ka qenë pika kufitare dhe si është në ditët e sotme. /KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme