Rama për 28 Nëntor: Hyri Dita e Flamurit Kuq e Zi në errësirën që na rrethon

28 Nëntor, 2019 - 9:25 am

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama përkundër dhimbjes për jetët e humbura nga tërmeti që ndodhi ditën e martë në Shqipëri, sot ka uruar shqiptarët me rastin e Ditës së Flamurit, ani pse kësaj radhe festa është kthyer në zi, përcjellë KultPlus.

Kryeministri Rama përmes një postimi në faqen e tij në Facebook ka uruar Ditën e Flamurit duke këtë ditë si një errësirë.

 “Hyri Dita e Flamurit Kuqezi në errësirën që na rrethon përkohësisht, përpara daljes së diellit. Zoti e bekoftë Shqipërinë dhe shqiptarët kudoqofshin pa asnjë dallim”, shkruan Rama në Facebook.

Ai gjithashtu ka reaguar edhe me një tjetër thirrje në këtë ditë të shënuar për shqiptarët, duke kërkuar që kjo festë të kthehet në solidaritet.

“Dhe me adresën unike shtetërore për adresimin e çdo kontributi, në https://e-albania.al/dhuro ju uroj të gjithëve Ditën e Pavarësisë dhe uroj që këto ditë festash tradicionale kombëtare, të kthehen në DITË të shënuara SOLIDARITETI KOMBËTAR, në respekt të atyre që s’janë më dhe në mbështetje të familjeve që sot kanë nevojë për TË GJITHË NE”, ka përfunduar Rama. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme