Rama: ‘Wie is de Mol’ emisioni më i ndjekur në Holandë befason publikun me bukuritë shqiptare

3 Janar, 2022 - 4:05 pm

Nga qyteti verior i Shkodrës nisi Viti i Ri i ekranit holandez me programin e famshëm “Wie is de Mol”, filmuar në Shqipëri në 2021.

Kryeministri Edi Rama ndau sot pjesë nga ky emision, më i ndjekuri televiziv në Holandë.

“Nga Shkodra nisi Viti i Ri i ekranit holandez me programin e famshëm “Wie is de Mol” – filmuar në Shqipërinë 2021. Emisioni më i ndjekur televiziv në Holandë ka befasuar publikun me bukuritë shqiptare, çka  pritet të rrisë ndjeshëm këtë verë numrin e turistëve holandezë në Shqipëri”, thekson Rama.

Shqipëria u përzgjodh si destinacion për xhirimet e 12 serive të sezonit 22 për vitin 2022 të emisionit televiziv më të shikuar në Holandë,  (Cili është i infiltruari?).

Në emisionin me audiencë prej mbi 4 milionë shikuesish, 11 konkurrentë, personazhe VIP holandezë erdhën në Shqipëri dhe xhiruan lojërat me sfida dhe aventura, në vendet më të bukura dhe mbresëlënëse të Shqipërisë./atsh /KultPlus.com

Të ngjajshme