Reagon Haxhiu: Gjuha e Kastratit është e nivelit të ulët, duhet të dënohet dhe kundërshtohet fuqishëm

4 Prill, 2021 - 10:00 pm

Për statusin e Ardian Kastratit, i cili përmes satirës së Konicës ironizoi me peshën e tashmë Presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani, ka reaguar edhe Albulena Haxhiu përmes një statusi në rrjetin social Facebook, përcjell KultPlus.

Haxhiu ka theksuar se gjuha e Kastratit është e nivelit të ulët dhe se duhet dënuar fuqishëm, ndër të tjera ajo ka shtuar se Kastratit dhe askujt tjetër nuk duhet t’i lejohet të keqpërdorë hapësirën publikë për të ofenduar.

Më poshtë gjeni statusin e plotë të Haxhiut.

Gjuha e përdorur e një deputeti të Kuvendit nga radhët e PDK-së dhe një profesori universitar, është gjuhë e nivelit të ulët e cila duhet të dënohet dhe kundërshtohet fuqishëm.

Kjo gjuhë flet shumë për mendësinë që ka ky person dhe në mënyrë të natyrshme rrjedh pyetja se çfarë roli mund të ketë ky person për qytetarët si përfaqësues dhe për studentët si profesor!

Në këtë Republikë që u la me gjak, për lirinë për të cilën edhe gratë e vajzat luftuan, ku ka edhe të tilla gra që dhanë jetën, nuk ka vend për seksistë e mizogjenë që fyejnë gra të fuqishme e të zonja vetëm pse ata vetë janë të pafuqishëm.

Kjo gjuhë e deputetit të Republikës sonë kërkon reagim e dënim. As këtij personi dhe askujt tjetër nuk do duhej t’ja lejonim ta keqpërdornin hapësirën publike për t’na fyer e sharë. / KultPlus.com

Gjuha e përdorur e një deputeti të Kuvendit nga radhët e PDK-së dhe një profesori universitar, është gjuhë e nivelit…

Posted by Albulena Haxhiu on Sunday, April 4, 2021

Të fundit

Të ngjajshme