Reagon Hoti për vdekjen e Musliut, e vlerëson për veprimtarinë e tij si krijues, studiues e politikan

22 Tetor, 2020 - 9:42 am

Ka vdekur sot gazetari dhe poeti Ramadan Musliu. Për vdekjen e tij ka reaguar edhe kryeministri Avdullah Hoti, duke shprehur ngushëllimet e tij për familjarët dhe të dashurit e kontributdhënësit të kulturës, shkruan KultPlus.

Hoti ka shprehur vlerësimet për veprimtarinë e tij si krijues, studiues e politikan.

“Jam thellësisht i tronditur nga kumti i zi i shkuarjes në amshim të poetit, kritikut letrar e publicistit tonë Ramadan Musliu.

Përveç veprimtarisë krijuese e studimore, Ramadan Musliu dha ndihmesë të dallueshme edhe në fushën e informimit dhe të politikës, një herë si deputet i Kuvendit të Kosovës, e pastaj si këshilltar i ministrit të Kulturës.

Ngushëllimet më të sinqerta familjes, miqve dhe lexuesve të tij të shumtë!”, ka shkrua Hoti. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme