Reagon presidenca: Nuk ka pas kërkesë nga presidentja Osmani që të merr me vete Dua Lipën në takimin me Joe Biden

27 Shtator, 2022 - 3:25 pm

Disa nga mediet më Kosovë kanë publikuar një lajm, që sipas tyre posedojnë një letër të presidentes Vjosa Osmani që i ka drejtuar presidentit të ShBA-ve Joe Biden, ku po sipas medieve, në këtë letër përpos që ka kërkuar takim me Biden, presidentja Osmani ka siguruar Biden që me vete do ta merr edhe këngëtaren e famshme Dua Lipa.

Mirëpo për këtë publikim ka reaguar këshilltari i presidentes Osmani, Bekim Kupina i cili ka demantuar këto lajme. Ai ka thënë se të gjitha letrat e presidentes Osmani, drejtuar presidentit Biden janë publike dhe se asnjëherë letrat e presidentes nuk kanë pas një përmbajtje të tillë.

KultPlus ju sjell të plotë reagimin e Bekim Kupinës.

Demant

Presidentja Osmani asnjëherë dhe në asnjë rast nuk i ka dërguar letër Presidentit të SHBA-ve, Joe Biden, në të cilën thotë se do ta marrë me vete edhe Dua Lipën në takim. Të gjitha letrat e Presidentes dërguar Presidentit Biden janë publike dhe ato asnjëherë nuk e kanë pasur një përmbajtje të tillë.

Prandaj, raportimet e tilla nga disa mediume, janë të pavërteta./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme